Przed zrobieniem dredów

Jaka jest minimalna długość włosów, aby wykonać dredy?

Minimalna długość to około 8-10cm. Jeśli chcesz doczepić dredy, to twoje włosy powinny mieć długość 6-8cm.

Czy z cienkich i rzadkich włosów również można wykonać dredy?

Oczywiście. Z każdych włosów można zrobić dredy. Sekret leży w odpowiednim doborze grubości dredów i podziale głowy. W przypadku włosów słabych, zniszczonych dobieram grubość dreda w taki sposób, aby dredów na głowie wyszło jak najwięcej. Niektórzy dreadmakerzy bezkrytycznie podchodzą do jakości włosów i z każdego rodzaju włosów robią dredy takiej samej grubości, a wiadomo, że jeśli ktoś ma włosy gęste i grube, to może pozwolić sobie na dredy dość grube i wyjdzie ich na głowie sporo. Jednak w przypadku włosów cienkich i rzadkich, grubych dredów wyjdzie mało. Dlatego też trzeba odpowiednio dobrać grubość dreda, aby przy słabszych włosach na głowie zmieściło się 40-50 dredów, a nie 16 sztuk. Jeżeli wykonamy odpowiednią ilość dredów, spowoduje to, że nowa fryzura staje się bardziej puszysta i zwiększy swą objętość. Często też wygląda lepiej niż niezdredowane luźne włosy.

Czy myć głowę przed robieniem dredów?

Najlepiej umyć głowę dwa dni wcześniej. Nie myć głowy dzień przed, ani tym bardziej rano przed dredowaniem. Ważne, by nie używać szamponu z odżywką lub samej odżywki. Włosy stają się wtedy śliskie i mało podatne na tapirowanie. Włosy dobrze jest umyć szamponem, który spowoduje, że te będą bardziej podatne na kołtunienie. Polecam szampon ziołowy lub do włosów przetłuszczających. Dobre efekty daje również umycie szarym mydłem. Można również spróbować przesuszyć włosy suszarką. Dzięki temu włosy są bardziej podatne na tapirowanie.

Czy farbować włosy przed robieniem dredów?

Jeśli planujecie zrobić sobie dredy i jednocześnie zmienić kolor włosów, to proponuję włosy zafarbować przed zrobieniem dredów. Włosy łatwiej złapią kolor, a kręcenie nie zaszkodzi farbie. Po zrobieniu dredów należy odczekać ok. 2 tyg z myciem i moczeniem fryzury. Również farbowanie w tym okresie odpada. Dredy trudniej się farbuje, potrzeba więcej farby i dokładniejszego jej rozprowadzenia. Dlatego, wygodniej jest jednak zafarbować włosy przed wizytą u dreadmakera.

Czy aby zrobić crusta/krasta należy wcześniej obciąć włosy?

Moim zdaniem lepiej odwiedzić fryzjera po zdredowaniu tyłu. Wynika to z tego faktu, że fryzjerzy nie mają wiedzy, jaką powierzchnię włosów dokładnie zostawić. Czasem zostawiają zbyt wąski, a czasem zbyt szeroki pasek, z którego niekoniecznie da się ukręcić pożądaną ilość dredów. Fryzjerzy mają również tendencję do podcinania końcówek włosów, przez co niepotrzebnie skracają włosy do zdredowania. Niemniej jednak, jeśli masz już wygoloną głowę, to również dredy na kraście można zrobić. Jeśli uważasz, że pasek z tyłu głowy jest zbyt mały, proponuję zapuścić włosy dookoła i te z czasem będzie można wszydełkować w dredy. Jeśli już krasta posiadasz, należy uważać, aby nie podcinać podstaw dredów.

Jak sie umówić?

Patrz dział kontakt, jest kilka możliwości. Należy wcześniej zaplanować wizytę, aby mieć pewność dostępności wolnego terminu. Aby umówić się na kręcenie dredów sytnetycznych, należy skontaktować się min.2-3 tyg wcześniej, gdyż potrzebuję czasu na zaopatrzenie się w odpowiednie włosy i przygotowanie z nich dredów dla Ciebie.

Jaki koszt dredów?

Patrz cennik. Można się również dogadać na barterowe (usługa za usługę) rozwiązanie kwestii finansowych.

Fryzjer a dredy?

Nie polecam odwiedzać fryzjerów przed dredowaniem, bowiem nie znają oni specyfiki kręcenia dredów i często niepotrzebnie znacznie skracają włosy przed dredowaniem. Ponadto fryzjerzy bardzo rzadko wykonują dredy i nie mają wiedzy na ten temat. Nie należy robić dredów u fryzjerów. Zajmuję im to dużo czasu, kosztuje 3-4 razy tyle co u fachowego dreadmakera, a efekt jest tragiczny. Przeważnie kręcą oni dredy za pomocą mocnego skręcania włosów i utrwalania ich kosmetykami, które po tyg. od zrobienia nie mają już swoich właściwości i dredy się rozkręcają. Jeśli planujesz zrobić dredy tylko na karnawał, imprezę, to nie jest to najgorsze rozwiązanie, ale uważam, że są lepsze sposoby na zrobienie dredów tymczasowych.

Jak z przedłużaniem?

Jeśli nie masz cierpliwości do zapuszczania długich włosów/dredów proponuje zabieg doczepiania bądź przedłużenia dredów już posiadanych. Musisz posiadać min 6-8 cm. swoich włosów lub dredów. Włosy mogą być obcięte nierówno, asymetrycznie, przy zabiegu doczepiania dredów można zniwelować wszelkie nierówności. Przedłużanie wykonuję z włosów naturalnych bądź syntetycznych, nowych, zakupionych w specjalistycznym sklepie www.wlosy-sklep.pl . W celu ustalenia koloru, grubości dredów należy skontaktować się ok. 2-3 tyg przed planowaną wizytą.

Odwiedzić zaprzyjaźniony sklep z włosami w celu wybrania odpowiedniego koloru dredów syntetycznych.

Jak sie przygotować?

Gdy masz wyznaczony termin wizyty, nie ma potrzeby wyjątkowego przygotowywania się do dredowania. Włosy należy umyć ostatni raz ok. 2 dni przed planowaną wizytą. Dobrze jakimś szarym mydłem lub szamponem ułatwiającym kołtunienie. Nie stosować odżywek. Należy uzbroić sie w cierpliwość. Do zdredowania całej głowy potrzeba ok. 6-10 godz. W pracowni dysponuję bogatą kolekcją filmów, więc można nadrobić zaległości filmowe. Jeśli miałbyś(łabyś) ochotę obejrzeć konkretny film, daj wcześniej znać, a postaram się go zdobyć. Można również ze sobą zabrać książkę itp., zaprosić znajomych. Nie stanowią dla mnie problemu rodzice, czy ktoś z rodziny dredowanej osoby. Miej jednak na uwadze, że będzie dla nich nużącym zajęciem obserwowanie przez 10 godz. tapirujących i szydełkujących rąk. Dlatego, rozważyłbym zaproponowanie im zwiedzania miasta ew. wizytę w kinie, galerii, u rodziny etc.