FAQ

Kiedy pierwszy raz umyc dredy i jak często to robić?

Zalecane jest aby po zrobieniu dredów odczekać 1-2 tyg z pierwszym myciem i moczeniem ich. Wiem, że brzmi to przerażająco dla kogoś, kto mył dotychczas głowę codziennie lub co drugi dzień. Jesli chodzi o dredy , to nie wymagają one tak częstego mycia, ponieważ się nie przetłuszczają. I nie wyglądają one nieestetycznie nawet jeśli nie myje się ich nawet przez tydzień. Gdy głowa zaczyna swędzieć można umyć skórę glowy pomiędzy dredami starając sie ich nie zmoczyć na długości. Po pierwszym umyciu mozna dredy zacząć dredy myć reguralnie.

Jak często? Zależy od was. Zaobserwujecie jak zachowują się wasze dredy po myciu i dostosujecie częstotliwośc mycia do waszych potrzeb.

Kiedy dredy przestaną być takie sztywne?

Zależy od długości dredów. Dredy dłuższe powinny juz po pierwszej nocy ułożyć, ale dopiero po ok 2 dniach przestają odstawać od głowy.Dredy Krótkie wymagają dluższego czasu zanim się staną elastyczne i się ułożą.ok 3-4 dni. Można przyśpieszyć proces opadania dredów śpiąć w czapce bądź w pończosze, siateczce na włosy.

Skóra głowy po zrobieniu dredów

Czasami skóra głowy negatywnie reaguje na zabieg kręcenia dredów. Ciągnięcie przez kilka godzin może objawiać się zaczerwieniem i swędzeniem. Pomaga na to kwas borowy (kupicie w aptece).

Czy od noszenia dredów włosy stają się słabsze?

Włosy mogą stać się słabsze od noszenia dredów długich, ponieważ ich ciężar może obciążać cebulki. Pomaga wtedy noszenie dredów wysoko upiętych lub noszenie w kokach. Farbowanie, a zwłaszcza rozjaśnianie dredów sprawia, że włosy stają się bardziej kruche. Rozczesywanie dredów jest tez zabiegiem niszczącym włosy. Ale zastosowanie odpowiednich odżywek przez kilka dni, tyg. Doprowadza włosy do stanu sprzed dredowania. Znam wiele osób które dredy noszą kilkadziesiąt lat i jakoś się to trzyma kupy. Wszystko zależy od rodzaju włosów.

Jak szybko rosną dredy?

W zależności od indywidualnych predyspozycji dredy rosną średnio 1,5-3 cm na miesiąc. Dredy rosną szybciej niż normalne włosy, ponieważ człowiek traci dziennie ok 100 włosów, ktore wypadają i są wyczesywane, natomiast w dredach te włosy zostają i sobie rosną wraz z nimi. Ponadto koncowki włosów długich rozdwajają sie i ukruszają. W dredach końcówki trzymają się mocno.

Czy dready syntetyczne można farbować?

Nie, ale jest duży wybór kolorów włosów syntetycznych i zawsze można dobrać odpowiedni kolor.

Jak długo mogę nosić dredy?

Dredy mozna nosić tak długo jak się chce, oczywiście należy o nie dbać. Dredy sytnetyczne po jakimś czasie powoli się wykruszają, ale spokojnie można je nosić kilkanaście-kilkadziesiąt miesięcy.

Czy to się da rozplątać?

Można dredy rozczesać , nawet takie które nosiło się długo i są mocno zbite. Proces wymaga dużo czasu i najlepiej środków ułatwiających rozczesywanie włosów. Zaraz po rozczesaniu włosy nie wyglądaja najlepiej, ale po zastosowaniu odżywek wracają do dobrej kondycji.

Czy gdy będę chciał/a pozbyć się dredów, to muszę obciąć włosy na „zero”?

Nie. Można przez jakiś czas przed obcięciem zaprzestać dokręcania dredów i obciąć je w pewnej odległości od głowy i rozczesać pozostałość dreda i już mamy pewną długość włosów, z której można zrobić fryzurę. Można też dredy rozczesać.

Pływanie latem i w basenie

Można zażywać kapieli. Jednak zaraz po zrobieniu dredów dobrze jest odczekać 2 tyg zanim zamoczy się glowę. Dobrze przed kąpielą dredy potraktowac woskiem, wtedy woda nie ma takiego destrukcyjnego wpływu. A po wyjściu fajnie sie zbijają. Na basem przydałoby się zaopatrzyć w czepek większego rozmiaru.

Dready a kask, czepek, czapki

Dredy zwiększaja objętość głowy, dlatego warto przemyśleć planowany zakup kasków na motor czy też deskę/narty. Na pewno przyda się o nr większy. Oczywiście każdy kask należy przymierzyć! Również czapki przydałyby sie troszkę większe.

Zle zrobione dredy da sie naprawić!

Ktoś zrobił ci dredy i nie jesteś zadowolony(a). Nie martw się można to naprawić. Takie dredy można zagęścić, przedłużyć, połączyć, rozdzielić itp. Dredy zrobione zbyt rzadko można zageścić. Stworzyć z nich nowe dredy i dosztukować dodatkowe koltuny. Słowem można je uratować. Ostatecznie można je rozczesać i zrobić na nowo. W każdym bądź razie nie trzeba ich ścinać

Czy wiele cienkich dredów można połączyć w grubsze? Czy grube można rozdzielić?

Bez problemu można cieńkie dredy złączyć. A odpowiednio grube dredy rozdzielić i zagęścić fryzurę.