W jaki sposób wykonuję dredy?

Najpierw tapiruję odpowiednio dobrane pasemka włosów, następnie porządnie zbijam je szydełkiem (0,5mm lub 0,55mm). Nie dzielę głowy na wielkie widoczne kwadraty, nie używam gumek, klejów, popiołu itp. Dobieram grubość dredów zgodnie z zaleceniami klienta, ale biorę pod uwagę również gęstość, grubość, długość i jakość włosów.

Dredy syntetyczne.

Zgodnie z wcześniejszymi zaleceniami klienta dobieram kolor, grubość dredów i wcześniej je przygotowuję. Następnie, już podczas wizyty, robię dredy na głowie klienta i doczepiam przygotowane wcześniej baty, dostosowując długość do życzenia dredowanego.

Ile kosztuje wykonanie dredów?

Cena dredów zależy od kilku czynników:

  • długości i gęstości włosów
  • grubości i ilości dredów
  • czy chcemy dredy przedłużać i na jaką długość. Dokładne ceny ustalam indywidualnie z klientem. Zakres cen sprawdź w cenniku. Zawsze można się też dogadać. Możemy wymienić się barterowo, usługa za usługę.

Jak długo robi się dredy?

To zależy przede wszystkim od długości, grubości i gęstości włosów oraz grubości dredów jakich sobie zażyczysz. Średnio trwa ok 8-10 godz. Jeżeli włosy do zdredowania są bardzo gęste, grube, a dredy zrobione z nich mają być cieńkie, a do tego włosy sięgają za pas, oczywiście należy poświęcić im więcej czasu, ale na pewno uda się zrobić je podczas jednodniowej sesji. Jeśli chodzi o przedłużanie, to czas robienia i doczepiania zajmuje 10-14 godz.

O ile skracają się włosy po zdredowaniu?

Średnio dredy skracają się o ok 3-10cm. Zależy od rodzaju włosów oraz grubości dredów, a także końcówek. Przy dredach cieniutkich i dosyć słabych włosach dredy skracają się bardziej. Końcówki zaszydełkowane (zaokrąglone) powodują, że dready też stają się bardziej skrócone niż przy końcówkach szpiczastych.

Czy przy doczepianiu dredów będzie widać miejsce łączenia?

Nie. Dredy doczepiam w ten sposób, że miejsce łączenia jest w zasadzie nie do rozpoznania. Również szeroka paleta kolorów włosów syntetycznych, pozwala na dobranie dredów w taki sposób, że nie widać różnicy.

Ile dredów będę miał?

Ilość dredów zależy od jakości włosów (gęstość, grubość podatność na kołtunienie) oraz grubości dredów, jakie chce się na głowie posiadać. Ale przede wszystkim od umiejętności i doświadczenia dreadmakera. Mało profesjonalni dreadmakerzy potrafią z długich gęstych włosów zrobić klikanaście dredów na całej głowie. Największą ilość dredów, jakie wykonałem osobiście to 160 sztuk, ale średnio wychodzi ich 40-60. W zależności od grubości dredów wychodzi ich:

  • Dredy bardzo grube to około 25-30szt.
  • Dredy grube to około 30-40szt.
  • Dredy średnie to około 40-60szt.
  • Dredy cienkie to około 60-75szt.
  • Dredy bardzo cienkie to około 80szt. i więcej

Czy robienie dredów boli?

Każdy inaczej znosi robienie dredów. Wszystko zależy od techniki, w jakiej je zaplatamy, oraz od indywidualnych predyspozycji na ból. Kobiety są bardziej uodpornione na ból i o wiele lepiej znoszą robienie dredów. Zdarzało się, że niektóre mówiły, iż jest to nawet dla nich przyjemne. Odczucie bólu przez klienta również zależy od doświadczenia dreadmakera. Miałem taką klientkę, która uciekła z fotela pewnych dreadmakerów z Warszawy, bo nie mogła znieść bólu, gdy przyszła do mnie, stwierdziła, że nic nie czuje. Ode mnie jeszcze nikt nie uciek. Pewien poziom bólu pojawia się przy robieniu dredów, zwłaszcza, gdy siedzi się na fotelu 5-7 godzinę.

Czy do robienia dreadów stosujesz różne specyfiki np. lakier, cukier lub popiół?

Nie! Używam tylko grzebienia i szydełka.

Czy można robić dready na farbowanych włosach?

Tak. Jeśli przymierzasz się do zmiany koloru swoich nowych dredów, to należy włosy zafarbować przed zrobieniem dredów. Farba na pewno bardziej złapie włosy, niż dredy.

Jakie końcówki?

*Zaokrąglone: końcówki zaszydełkowane mocniej się trzymają, ale dredy po zakończeniu w ten sposób są troszkę krótsze.

*Pędzelki: szpiczaste końcówki, również przeszydełkowane, ale nie do samego końca. Dredy wychodzą dłuższe przy zastosowaniu takich końcówek, ale są bardziej podatne na rozkręcenie się. Zalecane przy włosach słabych, zniszczonych i cienkich dredach. Zawsze istnieje możliwość przejść z końcówek pędzelków na okrągłe. Gdy dredy lekko odrosną można zaszydełkować takie końcówki.

Ostatecznie to wola klienta decyduje o tym, jakie zastosujemy końcówki. Na miejscu dreduję włosy i pokazuje jak wygląda dread z obiema końcówkami i dredowany(a) podejmuje decyzję, jakie chce mieć.

Jak długo można nosić dredy?

Dredy można nosić tak długo jak się chce, oczywiście należy o nie dbać. Dredy sytnetyczne po jakimś czasie powoli się wykruszają, ale spokojnie można je nosić kilkanaście-kilkadziesiąt miesięcy.

Miejsce robienia dredów, moja miejscówka?

Dredy wykonuję głownie we Wrocławiu w swojej pracowni. Okazjonalnie wybieram się też do Warszawy. Mogę też dojechać do klienta spoza Wrocławia, w promieniu 100km, za dopłatą na paliwo.

Jak poznać czy ktoś robi dobre czy złe dready?

Najlepiej obejrzeć fotografie dredów, jakie ktoś wykonał. Jeśli dreadmaker nie może wykazać się odpowiednio bogatą galerią, to lepiej mu nie ufać na słowo, aczkolwiek istnieją wyjątki. Unikajcie dredziarzy, którzy robią duże kwadraty na głowie i wykonują małą ilość, grubych dredów.

Dredy na brodzie?

Czemu nie? Jest możliwe wykonanie dredów na brodzie. Jeśli brodacz może poszczycić się odpowiednią długością zarostu, to można ukręcić dredy na brodzie. Jeśli broda ma długość 6-7cm, można dredy dosztukować. Zarost twarzy jest raczej mało podatny na kołtunienie, ale nie jest to niemożliwe.